125 lat marki Kneipp!

Czy wiecie, że w tym roku nasza marka świętuje swój 125 jubileusz?

To wspaniała okazja, aby przybliżyć Wam naszego prekursora, ks. Sebastiana Kneippa, oraz opowiedzieć o naszych produktach i filozofii marki.

s-kneipp

Wszysko zaczęło się w roku 1849 roku, kiedy to Sebastian Kneipp (1821-1897), ksiądz pochodzący z Bawarii, za pomocą krótkich kąpieli w lodowatych wodach Dunaju wyleczył się z gruźlicy, uznawanej wówczas za chorobę śmiertelną. Po tym wydarzeniu zaczął się intensywnie zajmować leczniczym i wspierającym zdrowie działaniem wody oraz roślin, a dzięki jego pasji i osiągnięciom powstała w roku 1891 firma Kneipp-Werke, znana dzisiaj pod nazwą Kneipp® GmbH.

Myślenie całościowe Sebastiana Kneippa zalicza się do istotnych i prekursorskich naturalnych metod leczenia oraz aktualnej medycyny prewencyjnej. W trakcie swojego życia Kneipp rozwinął wiedzę o leczniczym działaniu wody i roślin, wzbogacił ją o własne doświadczenia tworząc usystematyzowaną naukę. W ten sposόb ksiądz i uzdrowiciel z zakresu naturolecznictwa stworzył wizjonerską koncepcję życiową, w ktόrej człowiek, jego przyzwyczajenia i jego naturalne środowisko postrzegane są jak nierozerwalna zrόwnoważona całość.

Tym samym przedstawił ścisły związek elementów:  wody, roślin, ruchu, żywienia i balansu, które są filarami filozofii marki Kneipp. Nazwa Kneipp oznacza zatem nie tylko naukowo ugruntowane naturalne produkty lecznicze i ich zastosowania, ale rόwnież całościowy styl życia.

2 thoughts on “125 lat marki Kneipp!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s