Zdrowo przywitaj wiosnę!

Jak co roku tęsknie wyczekiwaliśmy wiosny. Pierwsze kolorowe kwiaty i ciepłe promienie słoneczne wyczarowują uśmiech na twarzy i dobry nastrój. Wkrótce skończy się czas ciepłych swetrów i czapek. Czujemy nieposkromioną chęć przebywania wśród natury, na świeżym powietrzu.

Ruch na świeżym powietrzu pomaga na przesilenie wiosenne

Bieganie

Obojętnie co nas motywuje, czy chęć poruszania się, czy zrzucenia nadmiernych zimowych kilogramów – nie ma nic piękniejszego niż ruch na ciepłym, wiosennym powietrzu wśród budzącej się natury, ten niepowtarzalny zapach życia. I to jest najlepsze, co możemy zrobić, gdyż w zimie nasz organizm musiał uporać się z mniejszą ilością witaminy D. Zapewne również z niejednym talerzem pełnym klusek, pieczeni i kalorycznych sosów. Potrzeba ruchu jest zdrowa i powinniśmy ją zaspokajać. Zwłaszcza, że jest to środek zaradczy na przesilenie wiosenne. Eksperci nie są zgodni co do przyczyn tego osłabienia, lecz każdy może coś na nie zaradzić. Na przykład możemy wstawać o wschodzie słońca, tak aby jak najdłużej w ciągu dnia korzystać z promieni słonecznych. Pomogą też oczywiście naprzemienne ciepło-zimne polewania Kneippa, które dobroczynnie wspierają krążenie i wzmacniają nasz system immunologiczny. A potem? Wybierzmy się na wycieczkę i zadbajmy o to, by nasz organizm wskoczył znów na obroty, nawet kiedy czujemy się zmęczeni, ponieważ tylko w ten sposób nasze ciało będzie w stanie przestawić się na zmienione warunki klimatyczne. Pomoże nam też żywność bogata w błonnik i witaminy. Dużo świeżych owoców i warzyw podzielonych na 5 mniejszych posiłków dziennie, należy w znacznym stopniu zrezygnować ze słodyczy. Wówczas świetnej sylwetce na lato nie stanie nic na przeszkodzie. Aby Wam to ułatwić, podajemy tu kilka wiosennych porad:

Regularnie dostarczaj do organizmu wystarczające ilości witamin , np. w postaci świeżych owoców i warzyw.

warzywa

Zaplanuj dzień ze słońcem, tak by uchwycić jak najwięcej światła słonecznego.

Kto zimą uprawiał mało sportu , powinien zacząć powoli i stawiać sobie mniejsze cele.

Uwaga właściciele psów: czworonogi również nie są jeszcze w optymalnej formie treningowej. Im również, póki co, nie zaleca się 3-godzinnego biegania przy rowerze.

Stosuj naprzemienne ciepło-zimne natryski. To pobudza krążenie i przemianę materii i dzięki temu pomaga również schudnąć.

Spotykajmy się z przyjaciółmi na kawie, posiedźmy na wolnym powietrzu. Rozmowy i radość pomagają na wiosenny blues, a dzięki słońcu wzrasta u nas poziom serotoniny.

Każdego dnia wybierzmy się na spacer. Teraz codziennie jest coś nowego do odkrycia: świeże pąki kwiatów, lśniące płatki, pilnie i na pełnych obrotach pracująca natura. Kto będzie w tym „przebudzeniu“ brał udział, na pewno “zarazi się” dobrym nastrojem 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s