Domowy sposób na relaks

Enspannung hausgemacht

Istnieje wiele metod relaksu, można się ich szybko nauczyć i samemu stosować w domu. Sebastian Kneipp określał zrównoważenie duchowe jako „porządek“ w swojej koncepcji na życie. Dziś potrzebujemy takiej równowagi, abyśmy mogli wydajnie pracować i być szczęśliwymi. Przedstawimy Wam tutaj niektóre techniki relaksacyjne.

Kto chce pozostać zdrowym, potrzebuje regularnych przerw, aby naładować baterie. Wystarczy na to 10 – 30 minut. Nawet całkiem proste rzeczy mogą relaksować.

Dobroczynna kąpiel: nalej do wanny gorącej wody, dodaj ulubiony dodatek do kąpieli (może to być aromatyczna esencja do kąpieli, pielegnujący olejek, płyn czy też kryształki) , zapal kilka świeczek, możesz na przykład poczytać dobrą książkę – mamy tu dość spore pole do popisu, jak wykreować przyjemną kąpiel.

Odprężenie: przygotuj dzbanek herbaty, połóż się na sofie pod miluśkim, ciepłym kocykiem, poczytaj ciekawą książkę. Najważniejsze przy tym jest, by było tak naprawdę przytulnie. Relaksuj się tak długo, aż wypijesz cały dzbanek herbaty 🙂

Spacery: świeże powietrze uwalnia od natłoku myśli. I nie chodzi tu wcale o maratony, w zupełności wystarczy fajny spacer.

 Chwila marzeń: włącz spokojną muzykę, znajdź wygodną pozycję w fotelu czy na sofie, zamknij oczy – i zacznij marzyć! Możesz śnić o innym świecie, o minionym pięknym urlopie lub po prostu delektować się przyciszoną muzyką. Świadomie odetnij się od codzienności.

Przerwa na kawę: oczywiście może to być też przerwa na herbatę czy inny gorący napój. Ważne, by pijąc ten napój usiąść a chwilę i skierować myśli np. na temat urolpu i na krótko zapomnieć o dniu powszednim.

Rozmowy z przyjaciółmi: rozmowa z bliskimi osobami jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i też jednym ze sposobów na to, by odpuścić. Chyba każdy to zna: uczucie nadziei po dobrej rozmowie.

To tylko kilka wskazówek, które można w prosty sposób od razu zastosować. Każdy ma swoje własne metody. Jaki sposób na odprężanie w domu jest dla Was najlepszy?

Pozdrawiamy i życzymy odprężającego weekendu!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s