Polewanie twarzy

Chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać fakt, że zabiegi proponowane przez księdza Sebastiana Kneippa są tak proste i skuteczne. Nie potrzebujemy do nich specjalnych przyrządów, miejsc, itp. Wystarczy zimna i / lub ciepła woda – ma ona leczniczy wpływ na organizm ludzki. Według Kneippa jesteśmy w stanie tak prostym sposobem zwiększyć swoją odporność, zapobiegać infekcjom, wzmacniać funkcje organów, oczyścić skórę z odłogów, orzeźwić ciało i umysł. Polewanie twarzy (inaczej polewanie „upiększające“) to jeden z moich ulubionych zabiegów 🙂 Ujędrnia i odświeża skórę twarzy, wspomaga ukrwienie, pomaga pozbyć się bólu głowy i bólu oczu po długim czytaniu czy długim okresie koncentracji w pracy. Czyli generalnie ten zabieg można polecić wszystkim.

Wykonanie:

  • Odkręcamy słuchawkę prysznicową i puszczamy lekko wodę
  • Zaczynamy polewanie twarzy od prawej skroni lub środka czoła
  • Przesuwamy strumień wody od prawej skroni przez czoło na lewą stronę twarzy i spowrotem, robimy tak kilka razy (rys.1)
  • Kierujemy strumień wody od czoła w dół do brody i spowrotem najpierw na prawej połowie twarzy (rys.2), następnie na lewej (rys. 3)
  • Na koniec począwszy od brody rysujemy wodą koła na twarzy (rys. 4)
  • Usuwamy nadmiar wody z twarzy lekko ocierając ją dłonią
  • Podczas zabiegu spokojnie oddychamy

Uwaga: należy zachować ostrożność przy zapaleniu zatok.

Gesichtsguss1Zabieg można stosować kilka razy dziennie. Możemy również „malować“ strumieniem wody tzw. ósemki na twarzy. Pierwszy zabieg możemy wykonać letnią wodą. Następne już zimną –wówczas bodziec jest większy, a więc i reakcja naszej skóry. Strumień wody nie może być zbyt silny, woda powinna pokrywać naszą skórę jak płaszcz.

Więcej zabiegów i ciekawych wskazówek dotyczących zdrowia i pielęgnacji ciała znajdziecie na naszej stronie internetowej www. kneipp.pl. Zapraszamy! (DS)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s